Betkszletek
Adott elemeken lltani tudjuk a betkszletet, a stlust, mdostst, slyozst mretet.
Bettpus
- body{font-family:Arial,Helvetica,sans-serif;}
A pldban az egsz dokumentumra belltjuk, hogy milyen betkszlet legyen az alaprtelmezett. rdemes tbb, hasonl betkszletet is felsorolni, illetve a lista vgre egy ltalnos betkszletet is elhelyezni az adott csaldbl. Az ltalnos betkszletek a kvetkezk lehetnek:serif ,sans-serif ,cursive ,fantasy , monospace .
Stlus
Egy font dltsgt befolysolhatjuk, pldnkban az egsz dokumentumra adtuk meg, hogy dltek legyenek a betk. Tovbbi lehetsgeink:normal ,italic , oblique .
Slyossg
A pldban flkvr betkszletet lltunk be a HTML dokumentumra. Lehetsgeink:lighter ,normal ,bold ,bolder , illetve 100-tl 900-ig a szmok 100-asval (egyre vastagabb betkszletet vlasztva).
Mret
A HTML dokumentum alaprtelmezett bettpusnak a mrett hatroztuk meg a pldban. A konkrt mretmegadsnl tbb lehetsgnk is van, lehetsges pixelben (mint a pldban), pontban (pt -t kell rni), szzalkban, szvegesen (xx-small ,x-small ,small ,medium ,large ,x-large ,xx-large ,smaller ,larger ) megadni a mretet. A lehetsges mrtkegysgekre egy kvetkez cikkben mg rszletesebben is ki fogunk trni.
Csoportos megads
Lehetsgnk van a fentieket egy paramterknt is tadni:
- body{font:italicbold14pxArial,Helvetica,sans-serif;}
rnyk
- FILTER: shadow(Color=#c6f032,Direction=135, strength=2);
ezt a sort is a {} kz kell beszrni, ahol a szvegre vonatkoz rsz van; leginkbb a linkeknl rdemes hasznlni, a sznkd az rnyk sznt jelzni, a direction az irny, a strength az erssg
|